14 MART TIP BAYRAMINI OF'TA KUTLADIK


                                           14  MART TIP  BAYRAMINI OF’TA KUTLADIK

              Programa;

             Of  Kaymakam’ı Syn.Eyüp FIRAT,Of Belediye Başkanı  Salim Salih SARIALİOĞLU,Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık,İlaç,Tıbbı Cihaz,Acil Hizmetler Başkanı Op.Dr.Yavuz ÇAKIROĞLU , Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık,İlaç,Tıbbı Cihaz,Acil Hizmetler Başkanı Yardımcısı Tahsin AKYÜZ , İnsan Kaynakları ve Destek Başkan Yardımcısı Dr.Mustafa DERELİ  ve Of İlçesinde görev yapan ( Devlet Hastanesi,TSM,Aile Sağlığı Merkezi ) Hekimler ve sağlık Çalışanları katıldı.Ayrıca Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Hekimleri ve sağlık çalışanları da katıldı.Yaklaşık 140 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

             Programın Açılış konuşmasını Of Devlet Hastanesi Başhekimi ve aynı zamanda Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları  Başhekim Vekili olan Op.Dr.Şaban UYSAL yaptı.Uysal yaptığı konuşmada ;

            Osmanlı Padişahı II.Mahmut döneminde Hekimbaşı Mustafa BEHÇET’in girişimi ile 14 Mart 1827’de Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla Tıp okulu (İstanbul Tulumbacıbaşı Konağı) açılmıştır. Bu okulun açılışı modern Tıp Eğitiminin başlangıcı kabul edilmiştir.

            İlk kez 1919 yılında (14 Mart): 1.Dünya Savaşı sonunda İstanbul’un işgal edildiği günlerde yabancı işgal kuvvetlerine karşı Tıbbiye 3.sınıf öğrencisi Hikmet BORAN’ın önderliğinde Tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak kutlandı. Onlara dönemin ünlü hekimleri de destek olmuştur. Bu nedenle; 14 Mart düşmana karşı direnişin bir sembolüdür.

            Ülkemizin bulunduğu coğrafi konum gereği düşmanlar hiç eksik olmamaktadır. Bugün de 14 Mart 2018’de Tıp Bayramını kutluyor ve Afrin’de vatan savunmasında olan kahraman ordumuza, Emniyet güçlerimize, Sağlık Çalışanlarımıza Of’tan selam yolluyoruz. Allah (c.c) yar ve yardımcıları olsun.

            Dünya tıp tarihine altın harfler ile geçmiş İbn-i Sinaların, Lokman Hekimlerin yetiştiği bu topraklarda; günümüzde Sağlık Turizmi kapsamında birçok ülkeden ülkemize şifa bulmaya gelen yabancı insanlar mevcuttur. Bu aşamaya gelmemizi sağlayan Türkiye Cumhuriyeti’nin Tıbbi imkanları yanında kahraman, fedakar Sağlık çalışanlarıdır. Bizler Sağlık Çalışanları ve Hekimler olarak gece gündüz demeden, mesai kavramı olmaksızın çalışan, ailesini ihmal etse bile hastalarını ihmal etmeyen bir meslek grubuyuz.

            Buna karşın aslında çok da fazla bir beklentimiz yoktur. Sadece emeğimize saygı, bir tebessüm, bir teşekkür, bir Allah (c.c) razı olsun sözcükleri bizleri mutlu edecektir.

         Son olarak; Hekimlerin ve Sağlık Çalışanlarının özlük haklarının iyileştirildiği, refah seviyesinin olması gereken seviyeye yükseldiği, yıpranma payının verildiği ve Sağlıkta şiddetin sıfır olduğu nice 14 Mart’lara ulaşmamız dileği ile tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, hepinize saygılar sunarım dedi.

           Of Belediye Başkanı  Salim Salih SARIALİOĞLU ve Of  Kaymakam’ı Syn.Eyüp FIRAT selamlama konuşması yaptı.

         Of Devlet Hastanesinde 15 yılı aşkın süre görev yapan ; Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr.Ufuk BİLGİN’e ve Acil Servis sorumlu Hekimi Dr.Elvan YİRİGÖZ ÇAĞLAR’a birer plaket verildi.sonrasında Of  Kaymakamı tarafından  5 personele ‘’Başarı Belgesi ‘’ verildi.

           Yemek İkramı ile toplantı sonra erdi.

 

 

 

 

 

 

Basında haber:

Of Havadis :Haber İçin Tıklayınız

Ofun Nabzı:Haber İçin Tıklayınız

Taka Gazetesi

Haber61.net :Haber için Tıklayınız


Haber Detay Resimleri